Reklama

Ładowanie...

Lubię patrzeć z góry

21.04.2014
Czyta się kilka minut
Kacper Kowalski wśród laureatów World Press Photo 2015. Polak zdobył w swojej kategorii 2. nagrodę za cykl „Efekty uboczne”, o którym w "TP" rozmawiał z nim Filip Springer
Zdjęcie Kacpra Kowalskiego z serii „Toxic Beauty”
Z serii „Toxic Beauty”: 2013.06.16; 16:59:43 UTC, 350 m n.p.m., miejsce 51.233378, 19.344372 / fot. Kacper Kowalski
K

Kacper Kowalski (ur. 1977 r.), który za swój cykl otrzymał 2. nagrodę w kategorii "Projekty długoterminowe", porzucił zawód architekta na rzecz latania i fotografii. Os 2006 r. fotografuje krajobrazy z góry, a na jego zdjęciach uwidaczniają się niemal graficzne wzory, kształty i symetrie, odzwierciedlające skomplikowane relacje człowieka z Naturą.

Latając widzę świat, w którym ludzie to nic nie znaczące robaczki na scenie natury, Matki Ziemi.

FILIP SPRINGER: Fotografujesz jeszcze na ziemi?

KACPER KOWALSKI: Właściwie już nie, miewam aparat w rękach, ale nie za bardzo wiem, co z nim zrobić, jak użyć. Ale kiedyś fotografowałem. Robiłem portrety, dokumentowałem życie wokół mnie. Niedawno znalazłem swoje najwcześniejsze zdjęcia, jeszcze z lat 90. Wśród nich jest wiele kadrów, w których przez obiektyw...

10787

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]