Reklama

Lokalny wymiar

Lokalny wymiar

09.07.2012
Czyta się kilka minut
W cyklu wypowiedzi dotyczących stanu edukacji i nauki w Polsce, publikowanych przez „Rzeczpospolitą”, zabrał głos wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Marek Ratajczak.
1

1

Styl jego uwag, dostępnych w „Rz” z 3 lipca i noszących tytuł „Zadanie dla humanistów”, przypomina do złudzenia styl publicznych wystąpień minister Kudryckiej oraz rozmaitych ekspertów MNiSW. Widocznie na każdego, kto przestąpi progi ministerstwa, zstępuje mieszkający tam duch i dyktuje wypowiadane przez niego zdania.

2

Minister Ratajczak odpiera zarzuty tych humanistów, którzy twierdzą, iż MNiSW deprecjonuje wartość ich publikacji w języku polskim; minister przeciwstawia się też twierdzeniom, iż nauki humanistyczne i społeczne mają być (w ramach tak zwanej oceny parametrycznej) oceniane według tych samych kryteriów co nauki ścisłe, przyrodnicze i techniczne. Ratajczak zgadza się z tym, „że wszyscy powinniśmy współdziałać na rzecz obrony języka polskiego jako jednego z fundamentów naszej kulturowej, narodowej i społecznej...

3751

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]