Reklama

Logika miłości

Logika miłości

14.03.2006
Czyta się kilka minut
Ks. Michał Czajkowski napisał w przedmowie do tomu rozmów z ks. Stanisławem Musiałem, że najważniejsza w postawie tego niezwykłego jezuity była wrażliwość na drugiego człowieka. Niech moja opowieść będzie tego potwierdzeniem.
G

Gdy kilka lat temu zachorowałem, a podejmowane próby leczenia kończyły się niepowodzeniem, jakimś sposobem dowiedział się o tym ks. Musiał. Przez wspólnego znajomego poprosił, abym zadzwonił, gdyż chce pomóc. Znałem jego publicystykę, ale jako osoba daleka od Kościoła nieco obawiałem się tego kontaktu. Sceptycyzmowi agnostyka towarzyszyła frustracja z powodu konieczności zawieszenia studiów i zamrożenia pozostałych życiowych planów. Po chwili namysłu kartkę z telefonem do klasztoru jezuitów wyrzuciłem do kosza. Jednak ks. Musiał zdobył mój numer i zadzwonił kilka dni później. W pierwszych zdaniach żartował, że nie ma zamiaru nikogo indoktrynować. "Tu chodzi wyłącznie o leczenie" - podkreślił i poprosił o przyjście do klasztoru. Już podczas spotkania zadeklarował, że koszty leczenia pokryje zaprzyjaźniona francuska rodzina arystokratyczna. Krótko wyjaśnił: straciwszy niegdyś...

5864

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]