Reklama

Logika miłości

14.03.2006
Czyta się kilka minut
Ks. Michał Czajkowski napisał w przedmowie do tomu rozmów z ks. Stanisławem Musiałem, że najważniejsza w postawie tego niezwykłego jezuity była wrażliwość na drugiego człowieka. Niech moja opowieść będzie tego potwierdzeniem.
G

Gdy kilka lat temu zachorowałem, a podejmowane próby leczenia kończyły się niepowodzeniem, jakimś sposobem dowiedział się o tym ks. Musiał. Przez wspólnego znajomego poprosił, abym zadzwonił, gdyż chce pomóc. Znałem jego publicystykę, ale jako osoba daleka od Kościoła nieco obawiałem się tego kontaktu. Sceptycyzmowi agnostyka towarzyszyła frustracja z powodu konieczności zawieszenia studiów i zamrożenia pozostałych życiowych planów. Po chwili namysłu kartkę z telefonem do klasztoru jezuitów wyrzuciłem do kosza. Jednak ks. Musiał zdobył mój numer i zadzwonił kilka dni później. W pierwszych zdaniach żartował, że nie ma zamiaru nikogo indoktrynować. "Tu chodzi wyłącznie o leczenie" - podkreślił i poprosił o przyjście do klasztoru. Już podczas spotkania zadeklarował, że koszty leczenia pokryje zaprzyjaźniona francuska rodzina arystokratyczna. Krótko wyjaśnił: straciwszy niegdyś...

5864

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]