Reklama

„Live In Fort Andross”

„Live In Fort Andross”

09.03.2010
Czyta się kilka minut
Brad Terry i Joachim Mencel "Live In Fort Andross"Inspirafon GB
J

Jazzowe duety, zwłaszcza fortepianu i instrumentu dętego, nie należą ani do łatwych, ani lekkostrawnych. Często wkrada się do nich nuda czy sztampa, a partie solowe grzęzną w repetycjach lub manieryzmach. By unieść ciężar ciszy i rozciągliwego czasu, trzeba oprócz znakomitego rzemiosła i fantazji posiadać jeszcze dwa niezbędne przymioty - umiar i uważność na to, co przynoszą dźwięk-brzmienie-puls partnera (mistrzem tej formy pozostaje Lee Konitz). Dlatego najlepiej wypadają spotkania muzyków dojrzałych, którzy nie muszą się do siebie dostrajać ani prężyć muskułów. Joachim Mencel i Brad Terry koncertują już razem od siedemnastu lat, a ich trzecia wspólna płyta jest dowodem takiej właśnie dojrzałości, choć przecież polski pianista należy wciąż do średniego pokolenia.

Muzyka na "Live In Fort Andross" z pozoru wydaje się prosta i przewidywalna, bo dominują...

2256

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]