Przejdź do treści
Reklama
Top menu
Najnowsze wydanie
Autorzy
Archiwum
Newslettery
Podkast
Serwisy
Fundacja Tygodnika Powszechnego
Szukaj
Szukaj
User Menu
Zaloguj
Link do sklepu
Kup Tygodnik
☰
Użytkownik
Zaloguj
Szukaj
Menu
Najnowsze wydanie
Autorzy
Archiwum
Newslettery
Podkast
Serwisy
Fundacja Tygodnika Powszechnego
Tematy
Kraj
Wiara
Kultura
Zmysły
Świat
Historia
Nauka
Więcej
O nas
Redakcja
Wydawca
Reklama w Tygodniku
Regulamin serwisu
Polityka prywatności
Nota wydawnicza
Nota prawna
Kontakt
Tematy
Kraj
Wiara
Kultura
Zmysły
Świat
Historia
Nauka
Menu sklepu
Kup Tygodnik
Dodatek: Magazyn Literacki: Literatura i seks (5-6/2013)
Dodatek "Magazyn Literacki: Literatura i seks (5-6/2013)" ukazał się wraz z numerem:
TP 26/2013
.
Spis treści numeru
Artykuły w dodatku
La Poupée
Piotr Kosiewski
W 1933 r. Hans Bellmer (który urodził się w Katowicach w 1902 r.) tworzy w Berlinie swoją pierwszą lalkę – naturalnej wielkości postać młodej dziewczyny. Potem…
MOJE STORY
Bartosz Minkiewicz
Miasto
Piotr Śliwiński
Lubię Lublin. Prawdziwe miasto, niezadeptane przez miliony turystów, trudny do podrobienia urok, niewielkość, ambicje na ludzką miarę, otchłanie pamięci,…
Czekanie
Inga Iwasiów
Mnie oczywiście „Kronos” nie oburza. Nie oburza mnie także marketing, raczej zdumiewa sukces w tej dziedzinie. Kto daje się nabierać? – oto najżywiej nurtujące…
Ludzie rodzą tylko ludzi
Katarzyna Kubisiowska
Jesper Juul, Agresja – nowe tabu; Życie w rodzinie | Duński pedagog i psychoterapeuta w każdej książce odwołuje się do mocy płynącej z rozmowy.
Obecność
Ks. Adam Boniecki
Oglądamy bohatera tej książki z różnych perspektyw – i my, którzy mieliśmy poczucie, że go znamy, odkrywamy, że była to znajomość niepełna.
Kosmiczny, czyli kosmetyczny
Stanisław Bajtlik
W 1977 r. ukazała się słynna książka amerykańskiego fizyka Stevena Weinberga, nagrodzonego dwa lata później Noblem, zatytułowana „Pierwsze trzy minuty”...
W bagażu podręcznym
Joanna Olech
Książki wakacyjne. Dla całkiem małych i trochę większych. Do walizki i plecaka. W sam raz na podróż tam i z powrotem. Smacznego!
Wszystkie implikacje noszenia poszetki
Magdalena Miecznicka
Kilka lat temu jeden z działających w Polsce koncernów medialnych otworzył lifestylowy dodatek. Miało to być coś w rodzaju „Wysokich Obcasów”, ale dla mężczyzn…
Zanurzenie w Ukrainie
Małgorzata Nocuń
Serhij Żadan, Woroszyłowgrad | To książka o najprawdziwszej Ukrainie, tak rzadko opisywanej w Polsce. I właściwie nieznanej, wolimy bowiem lukrowane opowieści.
Poza Ulro
Jerzy Franczak
Łukasz Tischner, Gombrowicza milczenie o Bogu | Autor opisuje stan chwiejnej nierównowagi pomiędzy dwiema opcjami światopoglądowymi. Nie mogę się jednak oprzeć…
Urzędnicy po pracy
Grzegorz Wysocki
Paweł Potoroczyn, Ludzka rzecz | Wojciech Kłosowski, Nauczyciel Sztuki | Igor Ostachowicz, Noc żywych Żydów
Milimetry słowa
Magda Heydel
Koncentracja, uwaga i precyzja to słowa, którymi można opisać także styl i sens próz Roberta Walsera, znanych jako mikrogramy...
Owoce kontemplacji
Magda Heydel
Wolałabym, żeby ten tomik nosił tytuł wzięty z innego wiersza Kamieńskiej: „Nie ma rzeczy wielkich”. Może wtedy jeszcze ostrzej ukazałoby się przejmujące…
Krajobraz niemożliwy do ocalenia
Wit Szostak
Są takie książki o Italii – jak „Obrazy Włoch” Muratowa czy „Barbarzyńca w ogrodzie” Herberta – które pomagają odkryć sekretne przejścia, niedostępne mentalnie…
Kuglarz z Bombaju
Wit Szostak
O tej powieści trudno pisać bez słowa na „f”, bo słowo na „f”, czyli fatwa, rzucona na autora wiele lat temu, uczyniło go męczennikiem za sprawę. Tylko że z…
Zredagować siebie
Karol Franczak
Wydawniczy festiwal Thomasa Bernharda trwa. Tym razem do księgarń trafia jedna z ważniejszych jego powieści, w zgodnej opinii krytyków uważana za punkt zwrotny…
Katullus grafficiarz
Grzegorz Jankowicz
Subtelny poeta, nobliwy obywatel Rzymu – czy wszetecznik, występny kochanek i autor najbezecniejszych wierszy w historii poezji? Lojalnie uprzedzam, że pisząc…
Zły Eros
Stanisław Mancewicz
Mimo wyraźnych intencji pisarzy konserwatywnych to sfera Erosa w ich książkach jest najciekawsza. Nie obraz ojczyzny, malowany z pasją w barwach sinych, i nie…
Łowy na Odradka
Jan Gondowicz
Dobra proza aranżuje specjalnie ciemne kąty, które zaludnia nie wiedzieć co, jakiś Kafkowski Odradek, niepokojący stwór spoza porządku rzeczy...
Wirowanie w pralce
Grażyna Plebanek
Od wielu miesięcy pornograficzna trylogia o Anastasii i Greyu zajmuje pierwsze miejsca na listach polskich bestsellerów. O czym świadczy ten sukces czytelniczy…
Magazyn Literacki 5-6/2013
TP
Literatura i seks