Reklama

List z ogrodu

List z ogrodu

27.07.2003
Czyta się kilka minut
Ohydny Typ z Warszawy - nasz uważny Czytelnik i wnikliwy krytyk - wyznaje, że nie nadesłał zgryźliwej uwagi w sprawie przerobienia przez korektę “TP" nazwy “Anima Europae" na: “Anima Europea" w felietonie “Światło rozumu", przede wszystkim z tego powodu, że teksty “o tematyce filozoficzno-polityczno-martyrologicznej" czyta ostatnio “mniej uważnie".
Ż

Żeby odmienić ten stan rzeczy, zaleca mi przejście w lżejszą tonację, bardziej zgodną z porą roku. Usłucham jak najchętniej tego głosu rozsądku! Jakże inaczej można pisać, siedząc pośrodku trawnika, u schyłku pięknego letniego dnia? Wokół odbywają się fantastyczne spektakle - przepływają chmury, kołują ptaki, nieustannie i cicho wzrastają drzewa, a rabata pachnących róż - żółtych i ognistych - zamyka widok na grupę cisów. Jest ciepły, spokojny wieczór i w powietrzu unosi się zapach dziesiątek lilii “African Queen". Zaraz będę to wszystko podlewać. Jestem całkowicie szczęśliwa.

Oczywiste jest chyba, że nie mamy tu telewizora! Radio jest, ale używamy go do słuchania “Dwójki" lub do odtwarzania płyt CD. Gazet w sklepiku zawsze brakuje, ale nikt z tego powodu nie ubolewa. Jeśli chodzi o lektury, zaopatrzeni jesteśmy obficie. Minionej nocy - bezsennej z powodu...

7516

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]