Reklama

Ładowanie...

List z ogrodu

27.07.2003
Czyta się kilka minut
Ohydny Typ z Warszawy - nasz uważny Czytelnik i wnikliwy krytyk - wyznaje, że nie nadesłał zgryźliwej uwagi w sprawie przerobienia przez korektę “TP" nazwy “Anima Europae" na: “Anima Europea" w felietonie “Światło rozumu", przede wszystkim z tego powodu, że teksty “o tematyce filozoficzno-polityczno-martyrologicznej" czyta ostatnio “mniej uważnie".
Ż

Żeby odmienić ten stan rzeczy, zaleca mi przejście w lżejszą tonację, bardziej zgodną z porą roku. Usłucham jak najchętniej tego głosu rozsądku! Jakże inaczej można pisać, siedząc pośrodku trawnika, u schyłku pięknego letniego dnia? Wokół odbywają się fantastyczne spektakle - przepływają chmury, kołują ptaki, nieustannie i cicho wzrastają drzewa, a rabata pachnących róż - żółtych i ognistych - zamyka widok na grupę cisów. Jest ciepły, spokojny wieczór i w powietrzu unosi się zapach dziesiątek lilii “African Queen". Zaraz będę to wszystko podlewać. Jestem całkowicie szczęśliwa.

Oczywiste jest chyba, że nie mamy tu telewizora! Radio jest, ale używamy go do słuchania “Dwójki" lub do odtwarzania płyt CD. Gazet w sklepiku zawsze brakuje, ale nikt z tego powodu nie ubolewa. Jeśli chodzi o lektury, zaopatrzeni jesteśmy obficie. Minionej nocy - bezsennej z powodu...

7516

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]