Reklama

Ładowanie...

List do redakcji

11.01.2011
Czyta się kilka minut
W "Tygodniku" brak mi często przeglądu prasy. Tak było i ostatnim razem. Styczniowy numer miesięcznika "Znak", nawet gdyby tylko był sygnalizowany, pewnie przyniósłby wzmiankę o artykule Janusza Poniewierskiego "Na rozstajach. Kościół w Polsce A.D. 2011", który mógłby znakomicie dopełnić debatę na ten temat toczoną na czterech stronach "Tygodnika" przez trzech kapłanów.
N

Niestety tylko trzech i tylko kapłanów, gdy temat - dziś jeden z najważniejszych, a dla katolików w Polsce z całą pewnością najważniejszy - powinien stać rozmową wielu, a przede wszystkim wymianą refleksji i troski między duszpasterzami a świeckimi.

Janusz Poniewierski należy do tych, którzy naprawdę mają do powiedzenia o Kościele i jego dzisiejszych wyzwaniach rzeczy poważne, dojrzałe, odpowiedzialne. "Kościół w Polsce - pisze we wstępie - będzie musiał podjąć wysiłek myślenia - przede wszystkim o relacji pomiędzy religią a nowoczesnością i sposobie obecności w życiu publicznym: w państwie i pluralistycznym społeczeństwie. A także o roli indywidualnego sumienia i kwestii wolności. Od tych problemów nie da się już dziś uciec...".

Jego tekst potrzebny byłby o wiele szerzej, niż może to zapewnić sam nakład miesięcznika, skądinąd w całości...

1286

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]