Reklama

Przyjaciele do zyskania

Przyjaciele do zyskania

05.11.2012
Czyta się kilka minut
Kard. Dominik Duka, prymasem Czech: Jezus nie mówi: „nauczajcie”, tylko „zyskajcie sobie przyjaciół”. A zyskiwanie przyjaciół zależy od sposobu, w jaki prowadzimy dialog.
Fot. Grażyna Makara
M

Metropolita Pragi i prymas Czech kard. Dominik Duka, uważany za jeden z największych autorytetów Kościoła naszej części Europy, przyjechał do Krakowa z okazji promocji książki „Tradycja jest wyzwaniem”. Zanim spotkał się z czytelnikami w klasztorze dominikanów, odwiedził redakcję „TP”, gdzie rozmawiał z redaktorami i współpracownikami pisma. Poniżej przedstawiamy zapis tej rozmowy – prowadził ją Artur Sporniak, a z czeskiego na polski (kard. Duka nauczył się rozumieć język polski, słuchając w czasach komunizmu Radia Wolna Europa) tłumaczył towarzyszący kardynałowi dominikanin o. Tomasz Dostatni.
„TYGODNIK POWSZECHNY”: Jak być człowiekiem wolnym i jednocześnie wierzącym?
KARD. DOMINIK DUKA: Jeśli przyjmujemy, że podstawową relacją między człowiekiem a Bogiem jest miłość, to nie można sobie wyobrazić człowieka bez wolności....

14511

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]