Reklama

List do Prezydenta

List do Prezydenta

11.08.2008
Czyta się kilka minut
Szanowny Panie Prezydencie,
p

przywracanie pamięci Powstania Warszawskiego, które obserwujemy w ostatnich latach, to w znacznym stopniu Pańska zasługa. Choć należy pamiętać o wcześniejszych obchodach, m.in. 50. rocznicy, nie zmienia to faktu, że jako prezydent Warszawy, a teraz najwyższy urzędnik Rzeczypospolitej, zrobił Pan wiele, aby dramatyczne wydarzenie z naszej historii zyskało należną mu rangę - zarówno wśród rodaków, jak i za granicą.

Daleki jestem od bezrefleksyjnego podpisywania się pod zarzutami, że obchody kolejnych rocznic Powstania wykorzystuje Pan do rozprawiania się ze swoimi przeciwnikami politycznymi. Nie mogę jednak zgodzić się przynajmniej z kilkoma zdaniami, które wypowiedział Pan podczas niedzielnych uroczystości. Powiedział Pan: "Ponieważ wolna Polska, podkreślam, wolna, zwana III Rzeczpospolitą, chciała mieszać to, co dobre, i to, co złe. Chciała odejść od pewnych...

2651

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]