Reklama

Ładowanie...

List

14.01.2013
Czyta się kilka minut
Spokój oddziału zmącił przyjazd pacjenta z delirium. Widzi diabły i bardzo się ich boi, krzyczy i wyrywa się, idzie dla własnego dobra w pasy, dostaje zastrzyk uspokajający i mamy z nim spokój.
J

Ja też jestem człowiekiem.
DZIEJE APOSTOLSKIE 10, 26

O gdybyś wiedział, jakiej czci zażywają święci w niebie, jaką chwałą jaśnieją wzgardzeni przez świat i uważani niemal za niegodnych samego życia.
TOMASZ À KEMPIS „O NAŚLADOWANIU CHRYSTUSA”

Na korytarzu wielkie poruszenie: 44-letnia E. biega tam i z powrotem, tupiąc niemiłosiernie nogami, przy czym śmieje się przeraźliwie jak sroka spłoszona. Biegnie do niej siostra R., krzycząc: „Jeśli się nie uspokoisz, to pójdziesz w pasy!”. E. na to rozpaczliwie: „Ja nie chcę w pasy, bardzo proszę, bardzo...”. „Ja nie chcę” – powtarza już spokojna, jakby pogodzona z losem. „Idziemy, nie stwarzaj problemów”. „Ja nie chcę, bardzo proszę, ja nie chcę”...

Pani R. niesie pasy parciane. Robią wrażenie nawet na mnie, choć jestem już siedemnasty raz w szpitalu psychiatrycznym. Pasy szorują o podłogę, są...

13040

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]