Reklama

Liczba tygodnia

Liczba tygodnia

13.04.2015
Czyta się kilka minut
600 000
T

Tylu ludzi może mieszkać w największym na świecie obozie uchodźców: w Dadaab w Kenii. To uciekinierzy z Somalii, gdzie wojna domowa trwa od 25 lat. Po niedawnym zamachu (patrz dział Wiara), dokonanym przez somalijskie bojówki islamskie, władze Kenii żądają od ONZ, by przeniosła obóz do Somalii. W przeciwnym razie grożą jego zamknięciem i deportacją ludzi.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]