Reklama

Liberum veto

Liberum veto

27.02.2012
Czyta się kilka minut
1. „Gazeta Wyborcza” ogłosiła (w magazynie świątecznym z 25/26 lutego) obszerny i efektownie ilustrowany artykuł graficzki „Wysokich Obcasów”, Kai Mikoszewskiej, noszący tytuł „Jak długo możemy żyć obok siebie”.
J

Jest to niezwykle ciekawa opowieść o stopniowym wchodzeniu w świat komputerowo-internetowy, o indywidualnym doświadczeniu Sieci. Zarazem: jest to ważne świadectwo samoświadomości jednej z uczestniczek niedawnych protestów przeciw ACTA. Świadectwo pozwalające lepiej zrozumieć intencje tych, którzy wyszli na ulicę, by wykrzyczeć niezgodę na decyzje polityków, wiedzących o Sieci mniej niż oni sami.

2

Opowieść Mikoszewskiej jest wyznaniem wiary w Sieć, w nieograniczone możliwości poznawcze, otwierające się przed tymi, dla których jest ona przestrzenią bliską i przyjazną. To wyznanie przekonuje mnie, chociaż sam wychowałem się w przestrzeni Biblioteki i chociaż drukowane na papierze książki (i gazety) są mi znacznie bliższe, bardziej realne niż ich elektroniczne odpowiedniki.

3

Oprócz zdań przekonujących są też w opowieści...

2855

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]