Reklama

Lewica rozkłada namiot

Lewica rozkłada namiot

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Po latach rozbicia lewica zaczyna odrabiać lekcję, którą prawica i liberałowie zrozumieli już dekadę temu.
B

Bo gdyby Wiosna, SLD i Razem nie poszły do październikowych wyborów wspólnie, to następnej jesieni nie dożyłby nikt z tego trio. Tak jak w latach 90., gdy partyjki konserwatywne i liberalne regularnie odbijały się od wyborczego progu. Śmiertelnie obrażone, że ich Polacy nie rozumieją. Dopiero Tusk i Kaczyński zrozumieli, że nadszedł czas „dużych namiotów”, czyli ugrupowań łączących ze sobą nieraz skłócone środowiska.

Sobotnia konwencja programowa Razem, Wiosny i SLD pokazała, że pierwszy raz od dawna mamy po tej stronie tak rozległy „namiot”. Zwolennicy szachowania PiS-u z lewej flanki mogą liczyć na Zandberga z jego podwyżką płacy minimalnej i programem budownictwa mieszkaniowego dla zwykłych ludzi. Anty- pisowców dowartościowuje Czarzasty, który grozi Ziobrze Trybunałem Stanu. A zwolennicy pakietu obyczajowego liczą, że nie zapomną o nich zwolennicy Wiosny. Mocno wybrzmiał...

1647

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]