Reklama

Lepiej być starszą panią

Lepiej być starszą panią

07.09.2011
Czyta się kilka minut
HANS ROSLING: Mój sąsiad zna dwieście rodzajów wina - ja znam tylko dwa: białe i czerwone. Za to mój sąsiad zna tylko dwa rodzaje krajów: rozwijające się i rozwinięte. Ja znam ich dwieście. Mamy dziś zbyt wielu znawców wina i zbyt mało znawców krajów.
Hans Rosling / fot. Photoshot / REPORTER
Hans Rosling / fot. Photoshot / REPORTER
M

Michał Bardel: Jest Pan jednym z niewielu demografów i ekspertów zdrowia publicznego, którzy twierdzą, że świat zmierza ku lepszemu...

Hans Rosling: Że świat idzie ku lepszemu, to nie jest moje twierdzenie - to jest fakt poza wszelką wątpliwością. Ja go tylko usiłuję popularyzować. Gdy spojrzymy na to, co się stało za życia ostatniego pokolenia, zobaczymy ludzi, którzy później umierają, więcej lat spędzają w szkołach, coraz więcej z nich żyje w ustrojach demokratycznych, w mniej licznych rodzinach, sukcesywnie spada śmiertelność dzieci poniżej 5. roku życia - tak, świat idzie ku lepszemu.

...
17079

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]