Reklama

Ładowanie...

Lepiej być starszą panią

07.09.2011
Czyta się kilka minut
HANS ROSLING: Mój sąsiad zna dwieście rodzajów wina - ja znam tylko dwa: białe i czerwone. Za to mój sąsiad zna tylko dwa rodzaje krajów: rozwijające się i rozwinięte. Ja znam ich dwieście. Mamy dziś zbyt wielu znawców wina i zbyt mało znawców krajów.
Hans Rosling / fot. Photoshot / REPORTER
Hans Rosling / fot. Photoshot / REPORTER
M

Michał Bardel: Jest Pan jednym z niewielu demografów i ekspertów zdrowia publicznego, którzy twierdzą, że świat zmierza ku lepszemu...

Hans Rosling: Że świat idzie ku lepszemu, to nie jest moje twierdzenie - to jest fakt poza wszelką wątpliwością. Ja go tylko usiłuję popularyzować. Gdy spojrzymy na to, co się stało za życia ostatniego pokolenia, zobaczymy ludzi, którzy później umierają, więcej lat spędzają w szkołach, coraz więcej z nich żyje w ustrojach demokratycznych, w mniej licznych rodzinach, sukcesywnie spada śmiertelność dzieci poniżej 5. roku życia - tak, świat idzie ku lepszemu.

...
17079

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]