Reklama

Ładowanie...

Lektury Stanisława Lema

Lektury Stanisława Lema

20.06.2004
Czyta się kilka minut
Niemiecką wersję rozmów z prof. Bohdanem Osadczukiem (“Ein ukrainischer Kosmopolit mit Berliner Adresse. Gespräche mit Bohdan Osadczuk" pod redakcją Basila Kerskiego i Andrzeja Stanisława Kowalczyka), o której w tekście “Moje lektury" pisze Stanisław Lem (“TP" nr 23/04), wydało Deutsch-Polnische Gesellschaft Bundesverband (Federalny Związek Towarzystw Niemiecko-Polskich) w Niemczech z wydawnictwem Fibre w Osnabrück, a nie Deutsches Polen-Institut w Darmstadt, jak mógłby zasugerować pan Lem, wspominając, że właśnie ta instytucja przysłała mu egzemplarz książki.
P

Proszę nam tego nie poczytać za drobiazgowość/małostkowość czy jakiekolwiek pretensje. Zależy nam na ścisłości informacji pióra tak znakomitego Autora, ponieważ nasza inicjatywa wydawnicza jest raczej młoda, a słowa Lema wieczne...

BASIL KERSKI, redaktor naczelny “Dialogu", Federalny Związek Towarzystw Niemiecko-Polskich

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]