Reklama

LEKCJE CZYTANIA

LEKCJE CZYTANIA

31.12.2012
Czyta się kilka minut
Zaczynamy nowy rok!
W Jaworznie czytają Herberta – z Andrzejem Franaszkiem Fot. Radosław Świerkosz
L

Lekcje czytania to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego mająca za cel popularyzację czytania. Rozpoczęliśmy ją podczas 1. Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada w Krakowie, współorganizowanego przez Fundację.Od 2009 roku odwiedziliśmy ponad 100 miejscowości, zorganizowaliśmy ponad 150 „Lekcji...”, w których udział wzięło ponad 7 tysięcy licealistów i licealistek!

Akcję wsparli jako prowadzący m.in. Marek Bieńczyk, Stefan Chwin, Inga Iwasiów, Przemysław Czapliński, Piotr Śliwiński, Małgorzata Miecznicka, Kazimiera Szczuka, Małgorzata Szejnert, Jacek Dehnel, Andrzej Franaszek, Ewa Kuryluk, Tadeusz Sławek, Piotr Paziński i Zbigniew Mikołejko. W 2010 roku Lekcje czytania były nominowane do Studenckich Nagród Dziennikarskich MediaTory. Lekcje czytania stają się także nieodłącznym elementem najważniejszych festiwali i nagród literackich...

2670

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]