Reklama

Lekcja wychowawcza

Lekcja wychowawcza

30.11.2003
Czyta się kilka minut
Pani Maria Borzęcka z Warszawy założyła, wraz z koleżanką, nowe czasopismo: Twórcza szkoła. Chcemy coś zrobić dla pedagogiki, szkolnictwa, mimo marazmu. Kropla w oceanie też jest cząstką oceanu - pisze w liściku, dołączonym do przesyłki. Ten pierwszy numer (wrzesień-październik 2003) przeczytałam z zainteresowaniem i przyjemnością: pełno w nim dobrych i ciekawych tekstów. Witając nowe czasopismo, poświęcone tak ważnym sprawom, redagowane przez ludzi, którym tak bardzo leży na sercu dobro dzieci, życzę z całego serca wielu sukcesów, bujnego rozwoju i najlepszych współpracowników, szerokiego oddźwięku i wielkiej skuteczności.
P

Pani Lucyna Kasjanowicz, autorka tekstu ,,Pierwsze kroki", pisze o scenariuszu pierwszej lekcji, proponowanym przez poradniki psychologiczne, i zaraz podaje swój kontrscenariusz, rzeczywiście zupełnie inny: ,,Wchodzę do klasy. Uśmiecham się. Jestem tu, bo sprawia mi to przyjemność. Lubię uczyć. Sama wciąż się uczę. Praca w szkole sprawia mi ogromną satysfakcję" - czytam te słowa i też się uśmiecham. Pani Lucyna jest w tym zupełnie podobna do mojej przyjaciółki. Nawet uśmiech - sądząc z fotografii - ma podobny.

Moja przyjaciółka nazywa się Emilia Waśniowska. Kiedy myślę o niej, widzę jej krągłą, wdzięczną postać z otwartymi ramionami. Tak właśnie zwraca się Emilia do każdego - zdaje się, że nie bardzo umie nad tym zapanować: jej serdeczność, empatia, otwartość, połączone z temperamentem artystki (Waśniowska jest autorką wielu pięknych wierszy dla dzieci)...

7531

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]