Ładowanie...
Legionista Pio

Trwa dostosowywanie wystawy głównej do polityki historycznej rządu, zmieniono ofertę muzealnego sklepu: znalazła się w nim „odzież patriotyczną” marki Red Is Bad. W roli wykładowców w Muzeum zaczęły występować postaci tak skompromitowane jak Leszek Żebrowski, współpracownik Ruchu Narodowego, znany z antysemickich wypowiedzi i negowania ustaleń nt. zbrodni w Jedwabnem czy pogromu kieleckiego.
WŁAŚNIE OKAZAŁO SIĘ, że w Muzeum jest też miejsce dla wydarzeń religijnych: 28 i 29 września odbył się tam II Kongres św. Ojca Pio. Muzeum zorganizowało go wspólnie z Prowincją Krakowską Zakonu Kapucynów i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju, pod hasłem „50 lat od przejścia do domu Ojca, 100 lat od otrzymania stygmatów”.
Jak pisali w komunikacie prasowym kapucyni: „Wierni przez cały czas trwania kongresu mieli możliwość uczczenia dwóch wyjątkowych...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10
540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10
Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]