Reklama

Legionista Pio

Legionista Pio

09.10.2018
Czyta się kilka minut
Gdańskie Muzeum II Wojny Światowej pod nową dyrekcją poszerza grono postaci, które mają związek z polską niepodległością.
Dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej. Gdańsk, październik 2017 r. ŁUKASZ DEJNAROWICZ / FORUM
T

Trwa dostosowywanie wystawy głównej do polityki historycznej rządu, zmieniono ofertę muzealnego sklepu: znalazła się w nim „odzież patriotyczną” marki Red Is Bad. W roli wykładowców w Muzeum zaczęły występować postaci tak skompromitowane jak Leszek Żebrowski, współpracownik Ruchu Narodowego, znany z antysemickich wypowiedzi i negowania ustaleń nt. zbrodni w Jedwabnem czy pogromu kieleckiego.

WŁAŚNIE OKAZAŁO SIĘ, że w Muzeum jest też miejsce dla wydarzeń religijnych: 28 i 29 września odbył się tam II Kongres św. Ojca Pio. Muzeum zorganizowało go wspólnie z Prowincją Krakowską Zakonu Kapucynów i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju, pod hasłem „50 lat od przejścia do domu Ojca, 100 lat od otrzymania stygmatów”.

Jak pisali w komunikacie prasowym kapucyni: „Wierni przez cały czas trwania kongresu mieli możliwość uczczenia dwóch wyjątkowych...

7928

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]