Reklama

Łączcie się w czujności

01.02.2021
Czyta się kilka minut
K

Kto chce obcować z kulturą, nie ma łatwo. Nie dość, że musi się bezustannie dokształcać, być na bieżąco z wszystkimi nurtami i falami, lansami i dąsami, topami i dołami, wyrabiać w sobie wrażliwość na najsubtelniejsze drgnienia cudzych – bądź co bądź – dusz artystycznych, to jeszcze zobowiązany jest do ciągłej uważności na kolejny ruch twórców, być może niebacznie niemiły.

Konsumenci kultury wszystkich krajów – łączcie się, łączcie się w czujności na to, co ci wasi kuglarze wyczyniają, co wesołkowie chcą zmalować, bo sytuacja może być poważna! Może konkretny przykład: hinduski komik Faruqui w trakcie występu dnia 1 stycznia 2021 r. wyrażał się o bogach, wyrażał się w sposób budzący zastrzeżenia, i to wielokrotne. Co na to bogowie? Nie wiadomo, wiadomo, że zastrzeżenia obudziły się w niektórych widzach, którzy zwrócili się o pomoc do policji. Właściwie to nie tyle się zwrócili...

2128

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]