Reklama

Kwestia miłosierdzia

Kwestia miłosierdzia

06.09.2011
Czyta się kilka minut
Czy prezydent RFN Christian Wulff powinien mieć możliwość przyjmowania komunii? Przed wizytą Benedykta XVI niemieccy biskupi toczą spór o rozwiedzionych.
N

Na kilkanaście dni przed wizytą papieża - Benedykt XVI przybywa do Niemiec 22 września - między niemieckimi biskupami rozgorzała dyskusja, jak Kościół powinien traktować osoby rozwiedzione, które żyją w kolejnych, cywilnych już związkach małżeńskich. Wywołał ją arcybiskup Robert Zollitsch: w wywiadzie dla tygodnika "Die Zeit" 73-letni przewodniczący episkopatu wyraził nadzieję, że jeszcze za jego życia Kościół zmieni podejście do rozwiedzionych, zwłaszcza w kwestii niedopuszczania ich do Eucharystii. Chodzi o to, mówił Zollitsch, aby pomóc ludziom, "których życie potoczyło się nieszczęśliwie w pewnych ważnych sprawach", takich jak rozpad małżeństwa. "To kwestia miłosierdzia i o tym będziemy w najbliższym czasie intensywnie rozmawiać" - mówił arcybiskup, przywołując postać Christiana Wulffa, prezydenta Niemiec, który rozwiódł się i zawarł drugie małżeństwo. "Dla mnie jest on...

3860

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]