Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

24.08.2015
Czyta się kilka minut
17 – 23 sierpnia
N

NAGRODA LITERACKA GDYNIA
Jej finał odbędzie się w dniach 3-6 września w Muzeum Miasta Gdyni. Gośćmi będą poeci, prozaicy, eseiści i tłumacze nominowani do tegorocznej edycji; laureatów poznamy 5 września. Jednocześnie trwać będzie Weekend Literacki Festiwalu Miasto Słowa ze spotkaniami autorskimi czy głośnym czytaniem książek w komunikacji miejskiej... Więcej informacji: www.nagrodaliterackagdynia.pl
HASIOR W ZAKOPANEM
Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na wystawę „Notatników fotograficznych” Władysława Hasiora, czyli zestawów slajdów, z których artysta tworzył wizualne eseje. Natomiast w dawnej leżakowni sanatorium Warszawianka, gdzie miał pracownię, oglądać można ekspozycję „Po niebie został tylko księżyc”, ukazującą prace rzeźbiarza, przez niego samego przed laty zakopane w ziemi, oraz dzieła dialogujących z Hasiorem młodych twórców. Więcej informacji: www.muzeumtatrzanskie.com.pl
NAGRODY IM. ZAJDLA
Przyznawane przez polskich czytelników literatury science fiction i wręczone w tym roku po raz 31., nagrody im. Janusza A. Zajdla otrzymali Michał Cholewa za powieść „Forta” oraz Anna Kańtoch za opowiadanie „Sztuka porozumienia”.
INNY WYMIAR WSCHODU
Od 27 do 30 sierpnia w Białymstoku trwa festiwal Wschód Kultury, odbywający się pod hasłem „Inny wymiar”. Bierze w nim udział blisko 200 artystów, w tym rosyjski kantor Baruch Finkelstein, krakowski zespół Kroke czy Amsterdam Klezmer Band. W programie m.in. koncerty, projekcja filmu „Dybuk” z 1937 r., spektakl Teatru Chorea „Gilgamesz” oraz – w Galerii Arsenał – wystawa „Nasze ciało narodowe”. Więcej informacji: www.wschodkultury.eu
UKRADZIONA RZEŹBA RODINA
Muzeum Glypoteket w Kopenhadze ujawniło, iż w lipcu dwaj mężczyźni (według śledczych: „o wyglądzie typowym dla mieszkańców Europy Wschodniej”) ukradli ze stałej ekspozycji popiersie „Człowiek ze złamanym nosem”, dzieło Augusta Rodina z 1863 r. Wartość rzeźby wyceniana jest na 300 tys. dolarów.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]