Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

27.04.2015
Czyta się kilka minut
21–27 IV 2015
D

DOCS AGAINST GRAVITY
W dniach 8–17 maja w Warszawie i Wrocławiu odbędzie się kolejny przegląd kina dokumentalnego Docs Against Gravity, znany wcześniej pod nazwą Planete+Doc. W programie m.in. nagrodzony Oscarem dokument „Citizenfour”, którego bohaterami są Edward Snowden i Julian Assange. Więcej: www.againstgravity.pl
STOLICA NAGRADZA PISARZY
Laureatami 8. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy zostali: Andrzej Stasiuk (w kategorii proza – za książkę „Wschód”), Urszula Kozioł (poezja – tom „Klangor”), Anna Piwkowska (tekst) i Emilia Bojańczyk (ilustracje, kategoria literatura dla dzieci – za książkę „Franciszka”) oraz Elżbieta Markowska i Katarzyna Naliwajek-Mazurek (kategoria „edycja warszawska” – za książkę „Warszawa 1939–1945. Okupacyjne losy muzyków”). Tytuł „Warszawskiego Twórcy” otrzymał Jarosław Marek Rymkiewicz, jednak nagrody nie przyjął.
SYBILLE 2014
W Łodzi wręczono nagrody w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2014. Grand Prix otrzymało Muzeum Narodowe w Warszawie za nową prezentację Galerii Faras im. prof. Kazimierza Michałowskiego. Poza tym wyróżniono m.in. tę samą placówkę za wystawę „Aleksander Gierymski 1850–1901”, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN za ekspozycję „1000 lat historii Żydów polskich” i Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie za ekspozycję „Spotkanie. Drzeworyty ludowe z kolekcji Józefa Gwalberta Pawlikowskiego zachowanej we Lwowie”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]