Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

10.11.2014
Czyta się kilka minut

„INTERPRETACJE” W KATOWICACH
Festiwal Teatralny Sztuki Reżyserskiej trwa od 8 do 15 listo- pada, tegoroczna edycja poświęcona jest hasłu „Wolność”. W konkursie biorą udział spektakle w reżyserii m.in. Grzegorza Jarzyny („Druga kobieta”), Jana Klaty („Termopile polskie”), Eimuntasa Nekrošiusa („Księga Hioba”), Radosława Rychcika („Dziady”).

FESTIWAL KOLADY
„Czy trudno robić awangardowy teatr na Uralu? Chciałem uciec od zmyślonego, sztucznego i napuszonego teatru, który kwitnie w Rosji. Kiedy ci wielcy mistrzowie wychodzą na scenę w białych perukach i grają Czechowa w białych sukniach, w tle muszą być białe drzewa. Chodzą, krzyczą i płaczą, a publiczność śpi. Nie chcę robić rewolucji. Chcę z aktorami zajmować się czymś prawdziwym. Dlatego na próbach krzyczę: »Nie grajcie, żyjcie!«” – opowiada „Gazecie Wyborczej” Nikołaj Kolada,...

1666

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]