Reklama

Kultura w skrócie

22.09.2014
Czyta się kilka minut
16 – 22 września
K

KRZYSZTOF SIWCZYK
laureatem Nagrody Kościelskich. Został nagrodzony za poemat „Dokąd bądź”, który ukazał się w wydawnictwie a5.
SZEKSPIR W GDAŃSKU
Przedstawieniem „Hamleta” w reż. Dominica Dromgoole’a z londyńskiego Shakespeare’s Globe uroczyście zainaugurowano działalność Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, mieszczącego się w nowym budynku (zaprojektowanym przez włoskiego architekta Renato Rizziego). Budynek powstał w miejscu, w którym – zdaniem teatrologa prof. Jerzego Limona – w XVII-wiecznym Gdańsku miały odbywać się elżbietańskie przedstawienia teatralne.
KUSTOSZE SŁOWA
30 września odbędą się warszawskie obchody Międzynarodowego Dnia Tłumacza. Tematem przewodnim ma być rola tłumacza, „kustosza słowa”, w promowaniu literatur obcych.
POMOC DLA PISARZY
Do 31 października...

1151

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]