Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

22.11.2021
Czyta się kilka minut
16–22 listopada
Henry Cavill jako Wiedźmin / NETFLIX / MATERIAŁY PRASOWE
D

DOMY

Do połowy stycznia 2022 r. w słynnym Pavillon de l’Arsenal w Paryżu otwarta będzie wystawa „Moving Architecture” prezentująca najbardziej znane projekty polskiego architekta Roberta Koniecznego. Jego Dom Kwadrantowy wygrał właśnie konkurs Iconic Awards 2021 w dwóch kategoriach: innowacyjna architektura i innowacyjny materiał. To już druga międzynarodowa nagroda dla tego budynku.

ŻABY

Złotą Żabę zakończonego właśnie festiwalu EnergaCAMERIMAGE otrzymał operator Robbie Ryan za zdjęcia do filmu „C’mon C’mon”. Srebrna Żaba przypadła Bruno Delbonnelowi za zdjęcia do „Tragedii Makbeta” Joela Coena, a brązowa – Greigowi Fraserowi za zdjęcia do „Diuny”, filmu, w którym, zdaniem jurorów „udało się zbudować monumentalny świat będący jednocześnie intymną symbiozą natury i światła”. W konkursie polskim nagrodę otrzymali reżyser Piotr Domalewski i operator Piotr Sobociński jr za „Hiacynta”.

SERIALE

Choć netfliksowa ekranizacja prozy Andrzeja Sapkowskiego z Henrym Cavillem w roli głównej nie przypadła do gustu wszystkim fanom sagi o Wiedźminie, serial oglądał się rewelacyjnie. Premiera najnowszych odcinków drugiego sezonu zaplanowana jest na 17 grudnia, a Netflix zaprezentował właśnie jego oficjalny trailer.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]