Reklama

Ładowanie...

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

18.05.2020
Czyta się kilka minut
12–18 maja
N

NIEODBYTE WYBORY

„Fałszerstwo wynikające z błędów systemu komputerowego albo innego rodzaju ingerencji w system liczenia głosów” – tylko słowami przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego racjonalnie wyjaśnić można fakt, że utwór Kazika o odwiedzaniu cmentarza (przez prezesa PiS) debiutuje na szczycie Listy Przebojów Trójki w środku maja. Jakże może nam się podobać piosenka, którą słyszymy pierwszy raz? O zbadanie sprawy proszą minister Jadwiga Emilewicz i Joachim Brudziński.

ZABAWA W CHOWANEGO

Komunikat na stronie LP3 potwierdza przypuszczenia Czabańskiego: „wystąpił błąd”. W efekcie tegoż z radia znikają nie tylko wyniki piątkowego notowania listy, ale i jej prowadzący Marek Niedźwiecki, a po nim Hirek Wrona. Po niedzielnej „Sieście” przepada z eteru związany z rozgłośnią 30 lat Marcin Kydryński. Z Trójki znikną też prawdopodobnie nagrania Mystic Records, wytwórni reprezentującej Nicka Cave’a, Deep Purple i Skunk Anansie.

WSZYSTKO KOŃCZY SIĘ PIOSENKĄ

Tymczasem w niedzielę wieczorem teledysk do piosenki Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” ma już więcej widzów niż film braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]