Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

19.06.2017
Czyta się kilka minut
12 – 18 czerwca
N

NAGRODA DLA MARGARET ATWOOD...
Kanadyjska pisarka, autorka ponad 40 książek, w tym słynnej dystopii „Opowieść podręcznej”, została tegoroczną laureatką Nagrody Pokojowej Niemieckich Księgarzy. Odbierze ją 15 października podczas Targów Książki we Frankfurcie nad Menem.

...I DAWIDA GROSMANA
Izraelski prozaik, autor m.in. znakomitej powieści „Patrz pod: Miłość” został laureatem Man International Booker Prize za rok 2017. Jury uhonorowało go za książkę „Wchodzi koń do baru”, historię młodego Żyda, który dowiaduje się, że utracił jedno z rodziców i musi skonfrontować się z żałobą.

NOWE STOWARZYSZENIE LITERACKIE
Postanowiła założyć je grupa pisarzy, w tym Olga Tokarczuk, Grażyna Plebanek, Jacek Dehnel i Zygmunt Miłoszewski. Zamierzają m.in. przygotować wzory umów zawieranych między pisarzami oraz wydawcami czy instytucjami zapraszającymi ich na wykłady.

PŁYTA TATARSKA
Folkowy duet Karolina Cicha & Bart Pałyga, laureaci licznych nagród, znani z płyty „Wieloma językami”, przygotowali kolejny projekt, będący próbą rekonstrukcji muzyki Tatarów polskich. Jak sami piszą, podczas poszukiwań „podążali śladami żywych do dziś tradycji tatarskich w Tatarstanie i na Krymie, na płycie zabrzmi kobyz, obciągnięty skórą kozła, orientalny saz czy dotar, na którym można grać podczas jazdy konnej”. Premiera „Płyty tatarskiej” 30 czerwca, więcej informacji: www.karolinacicha.eu

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]