Reklama

Kto odpadnie z „Gry o Tron”? Zapytaj naukowca

Kto odpadnie z „Gry o Tron”? Zapytaj naukowca

30.01.2019
Czyta się kilka minut
Finałowy, 8. sezon kultowego serialu HBO dopiero w kwietniu, a my tymczasem sprawdzamy, co o śmiertelności jego postaci mają do powiedzenia naukowcy. O opublikowanych właśnie badaniach opowiada Łukasz Kwiatek z działu naukowego „Tygodnika”.
Kadr z oficjalnego trailera 8. sezonu Gry o Tron / materiały prasowe
Kadr z oficjalnego trailera 8. sezonu Gry o Tron / materiały prasowe

Posłuchaj

N

Naukowcy z Macquarie University w Sydney opublikowali na łamach „Injury Epidemiology” (czasopisma poświęconego przyczynom najróżniejszych urazów i sposobom ich zapobiegania) analizę prawdopodobieństwa śmierci bohaterów „Gry o Tron”. Ale po co właściwie prowadzi się takie badania? Owszem, sami autorzy przyznają, że chcieli mieć pretekst, żeby przed finałowym sezonem odświeżyć sobie całą serię. Ale nie tylko. W tym odcinku Podkastu Powszechnego opowiada o tym Łukasz Kwiatek, szef działu nakowego „Tygodnika”.

Czytaj więcej: Kto odpadnie z walki o żelazny tron?

W podkaście wykorzystano dźwiękowe cytaty z serialu  i jego materiałów promocyjnych.


Wydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz