Reklama

Ks. Lemański – abp Hoser: szansa na dialog?

07.07.2014
Czyta się kilka minut
W ubiegłym tygodniu ks. Wojciech Lemański przekazał abp. Henrykowi Hoserowi list.
C

Choć nie chce ujawniać jego treści, może on być przełomowy w sporze między dwoma duchownymi, który trwa od ponad roku, kiedy metropolita warszawsko-praski odwołał ks. Lemańskiego z urzędu proboszcza w Jasienicy.
Ks. Lemański odebrał także w kurii warszawsko-praskiej list od kard. Beniamina Stelli, prefekta Kongregacji ds. Duchowieństwa, w którym ten prosi go, by podporządkował się woli przełożonego, abp. Henryka Hosera, i wyprowadził się z mieszkania przy plebanii, co – jak twierdzi ks. Lemański – zrobił pod koniec marca.
Dwa tygodnie wcześniej duchowny otrzymał także odpowiedź Trybunału Sygnatury Apostolskiej na odwołanie, które złożył w związku z nałożonym na niego przez abp. Henryka Hosera zakazem wypowiedzi dla mediów. Watykan podtrzymał decyzję hierarchy, od której duchowny odwołał się ponownie.
Ks. Lemański ciągle odwołuje się również od trzech innych decyzji...

2572

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]