Reklama

Kronika religijna (6-12 XI)

Kronika religijna (6-12 XI)

14.11.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • "Jezus zrewolucjonizował sens śmierci" - podkreślił Benedykt XVI w rozważaniach przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański" (5 listopada). Od zmartwychwstania Chrystusa "śmierć nie jest już ta sama", bo pozbawiona została swego "jadu" - podkreślił Papież. I dodał: "Nie ma się co lękać śmierci cielesnej, przypomina nam wiara, ponieważ jest ona snem, z którego pewnego dnia zostaniemy zbudzeni. Prawdziwa natomiast śmierć, której należy się obawiać, to śmierć duszy, którą Apokalipsa nazywa »drugą śmiercią«".
  • Przed modlitwą Papież wspomniał o "poważnym pogorszeniu się sytuacji w Strefie Gazy" i wyraził bliskość z tamtejszymi cywilami. Wezwał wszystkich do modlitwy, "aby Bóg Wszechmogący i Miłosierny oświecił władze izraelskie i palestyńskie, jak również rządzących narodami, na których spoczywa szczególna odpowiedzialność w tym regionie, aby zaangażowali się w...
8290

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]