Reklama

Kronika religijna (14-21 VIII)

Kronika religijna (14-21 VIII)

21.08.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
J

Jak najlepszego wykorzystania lata, wypoczynku ciała i duszy życzył wszystkim Benedykt XVI w rozważaniach przed modlitwą "Anioł Pański" (13 sierpnia). Papież wyraził również nadzieję na kres wojny w Libanie i ponowił apel o modlitwę w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie. Identyczna intencja pojawiła się w uroczystość Wniebowzięcia Maryi Panny: "Niechaj Maryja wyjedna wszystkim uczucie zrozumienia, wolę porozumienia i pragnienie zgody" - prosił Papież (15 sierpnia). Wzorem poprzednika Benedykt XVI odprawił Mszę w kościele parafialnym św. Tomasza w Castel Gandolfo.
Środowa audiencja generalna w Castel Gandolfo: "Tajemnica Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wskazuje na ostateczne przeznaczenie człowieka, którym jest chwała nieba" - powiedział Benedykt XVI (16 sierpnia). Papież wyjaśnił, że wspomniane święto celebruje "cielesną...

8340

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]