Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna (18-24 IX)

25.09.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Zwierzchnik Serbskiego Kościoła Prawosławnego, patriarcha Pavle, zainaugurował w Belgradzie IX posiedzenie Międzynarodowej Komisji ds. Dialogu Teologicznego między Kościołami Rzymskokatolickim i Prawosławnym (18 września). Obradom współprzewodniczą kard. Walter Kasper oraz metropolita Ioannis z Pergamonu. Tematy wznowionego po sześciu latach dialogu to teologia komunii z Bogiem i ludźmi, związek między kolegialnością i władzą oraz posługa Biskupa Rzymu. Obok przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan stronę katolicką reprezentują m.in. kardynałowie William Keeler, Christoph Schönborn i Jean-Louis Tauran oraz abp Alfons Nossol z Opola.
  • "Postęp osiągniemy dzięki cierpliwości i przyjaźni" - stwierdził kard. Kasper w rozmowie z Radiem Watykańskim. Dodał, że na obradach panuje spokojna atmosfera. Na pytanie, czy dyskutowano o...
7934

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]