Reklama

Kronika religijna (18-24 IX)

Kronika religijna (18-24 IX)

25.09.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Zwierzchnik Serbskiego Kościoła Prawosławnego, patriarcha Pavle, zainaugurował w Belgradzie IX posiedzenie Międzynarodowej Komisji ds. Dialogu Teologicznego między Kościołami Rzymskokatolickim i Prawosławnym (18 września). Obradom współprzewodniczą kard. Walter Kasper oraz metropolita Ioannis z Pergamonu. Tematy wznowionego po sześciu latach dialogu to teologia komunii z Bogiem i ludźmi, związek między kolegialnością i władzą oraz posługa Biskupa Rzymu. Obok przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan stronę katolicką reprezentują m.in. kardynałowie William Keeler, Christoph Schönborn i Jean-Louis Tauran oraz abp Alfons Nossol z Opola.
  • "Postęp osiągniemy dzięki cierpliwości i przyjaźni" - stwierdził kard. Kasper w rozmowie z Radiem Watykańskim. Dodał, że na obradach panuje spokojna atmosfera. Na pytanie, czy dyskutowano o...
7934

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]