Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

30.05.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • “Środki przekazu mogą wyrządzić poważną szkodę rodzinie, kiedy ukazują niewłaściwą czy nawet wypaczoną wizję życia, samej rodziny, religii i moralności" - powiedział Jan Paweł II w rozważaniu przed niedzielną modlitwą “Regina Caeli". Papież nawiązał do obchodzonego w tym dniu przez Kościół Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu. “Dzięki nowoczesnej technologii wiele rodzin ma dostęp do bogatych zasobów przekazu i informacji, i może czerpać z tego okazję do wychowania, ubogacenia kulturalnego i duchowego wzrostu" - podkreślił. By tak się stało, trzeba uczyć mądrego korzystania z mediów: “Obowiązek ten spoczywa przede wszystkim na rodzicach, odpowiedzialnych za zdrowe i wyważone wychowanie swych dzieci. Obowiązek ten dotyczy także instytucji publicznych, wezwanych do wprowadzania w życie reguł, gwarantujących, by środki społecznego przekazu zawsze respektowały prawdę i...
8710

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]