Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

20.06.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Podczas uroczystości Bożego Ciała Jan Paweł II zapowiedział Rok Eucharystii w Kościele katolickim. Rozpocznie go Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny (10-17 października 2004 roku, w Guadalajarze w Meksyku), zakończy zaś zgromadzenie zwyczajne Synodu Biskupów, które zbierze się w Watykanie w dniach 2-29 października 2005 roku, by obradować na temat “Eucharystia źródłem i szczytem życia i misji Kościoła". W Boże Ciało Papież wygłosił homilię podczas mszy świętej sprawowanej przez kard. Camillo Ruiniego przed bazyliką św. Jana na Lateranie. Następnie ulicami Rzymu przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem do bazyliki Matki Bożej Większej.
  • Znaczenie Eucharystii podkreślił Jan Paweł II podczas niedzielnej modlitwy “Anioł Pański". “Eucharystia jest centrum życia Kościoła. W niej Jezus ofiaruje się Ojcu za nas, czyniąc nas uczestnikami własnej ofiary, daje...
7923

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]