Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Kronika religijna

Kronika religijna

02.11.2003
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Podczas konsystorza na Placu św. Piotra Jan Paweł II kreował 31 nowych kardynałów - w tym jednego “in pectore", czyli bez ujawnienia nazwiska (zob. relacja ks. Adama Bonieckiego na str. 23).
  • W przemówieniu przed niedzielną modlitwą Anioł Pański Jan Paweł II podziękował za życzenia i modlitwy z okazji 25-lecia pontyfikatu. “Żywe są jeszcze w moim sercu intensywne emocje, jakich doznałem w tych dniach, podczas których tyle osób skupiło się wokół mnie z okazji 25. rocznicy pontyfikatu. Ponawiam moje podziękowanie przede wszystkim Bogu, bogatemu w miłosierdzie, za te 25 lat posługi na służbie Kościołowi" - powiedział. Wśród tych, którym dziękował szczególnie, znaleźli się chorzy i nie-katolicy. Przed Bazylikę św. Piotra przybyło kilka tysięcy wiernych.
  • “Jak wszyscy święci, św. Józef z Kupertynu nie wychodzi z mody!" - powiedział Jan Paweł II...
8231

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]