Reklama

KRONIKA

KRONIKA

19.11.2013
Czyta się kilka minut
11 – 18 listopada
B

Bomba wysadzająca w powietrze kościół w Pakistanie powinna martwić nie tylko chrześcijan. (Sayeeda Warsi – baronessa Warsi – brytyjska Minister ds. Wiary, Daily Telegraph, 14 listopada 2013 r.)
W cieniu marszów i demonstracji odbyły się kościelne obchody Święta Niepodległości. Biskup polowy Józef Guzdek podczas Mszy św. z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego wezwał do jedności rodzin, które są „szkołą charakterów” – oraz zachęcał do oddania hołdu „tysiącom żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy własną krwią i życiem płacili za wolność i bezpieczeństwo Ojczyzny”.
Wiceprzewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki mówił w Poznaniu, że „demokracja jest przedsięwzięciem duchowym i moralnym, którego sukces zależy od cnoty obywateli”. Kilku hierarchów położyło w homiliach akcent na zagrożenia, wobec których, ich...

3711

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]