Reklama

KRONIKA

KRONIKA

30.09.2013
Czyta się kilka minut
24 – 30 września
N

Nigdy nie próbowałem ukryć tych rzeczy. Cierpieniem jest dla nas fakt, że siła zła przenika aż do tego stopnia wewnętrzny świat wiary. (Papież senior Benedykt XVI o pedofilii w liście do włoskiego matematyka i ateisty Piergiorgio Odifreddiego).

Jan Paweł II i Jan XXIII będą kanonizowani 27 kwietnia 2014 r. Wspólna uroczystość kanonizacyjna odbędzie się w Watykanie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Taką decyzję podjął Franciszek razem z kardynałami, którzy przyjechali do Rzymu na konsystorz zwołany przez papieża specjalnie w tej sprawie. 5 lipca 2013 r. papież Franciszek zatwierdził dekret o cudzie dokonanym za wstawiennictwem Jana Pawła II i zdecydował, że będzie on kanonizowany wspólnie z Janem XXIII. Tym samym zwolnił proces tego drugiego z konieczności udowodnienia cudu (stało się tak po raz pierwszy w najnowszej...

5138

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]