Reklama

KRONIKA

KRONIKA

24.06.2013
Czyta się kilka minut
18 – 24 czerwca
W

Wszyscy jesteśmy grzesznikami, lecz prosimy Pana, byśmy nie byli hipokrytami. Oni nie wiedzą, czym jest przebaczenie, radość, miłość Boga. (Napisał Franciszek 23 czerwca na swym koncie na twitterze. Papieskie tweety (publikowane w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, włoskim, francuskim, polskim, niemieckim i po łacinie) śledzi już 7 mln internautów.)

Papież przestrzega przed partyjniactwem w Kościele. „Jedność jest łaską, o którą musimy prosić Pana, aby nas uwolnił od pokus podziału, walk między nami i egoizmu – mówił Franciszek podczas audiencji ogólnej 19 czerwca na placu św. Piotra. – Jak wiele szkód wyrządzają Kościołowi podziały między chrześcijanami, partyjniactwo, małostkowe interesy”. Wychodząc poza przygotowany wcześniej tekst, papież dodał, że przed audiencją spędził pół godziny na...

5092

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]