Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

10.09.2012
Czyta się kilka minut
4 – 10 września 2012
N

Nadmierne zadłużenie jest ciężkim wykroczeniem przeciwko sprawiedliwości. Polityka zadłużania jest bardzo nierozsądna i niesprawiedliwa. (Kard. Christoph Schönborn w wywiadzie dla „Die Presse”, 4 września 2012 r.)

Klub PO przygotował projekt ustawy o związkach partnerskich. Definiuje on związki partnerskie jako tworzone przez dwoje partnerów, niezależnie od płci, na podstawie umów zawieranych przed notariuszem lub w urzędzie stanu cywilnego. Umowy takie mogłyby skutkować m.in. powstaniem wspólnoty majątkowej i prawa do dziedziczenia. Projekt jest teraz sprawdzany pod kątem zgodności z konstytucją i prawem UE. Tymczasem 9 września w homilii wygłoszonej w Kalwarii Zebrzydowskiej kard. Stanisław Dziwisz zażądał, aby „tworzący prawo w naszej ojczyźnie kierowali się dobrem człowieka, a nie ulegali jego słabościom”. „...

4794

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]