Reklama

Kraj wspaniałych mężczyzn

Kraj wspaniałych mężczyzn

14.02.2015
Czyta się kilka minut
„TP” 7 / 2015
Z

Zasmucona wrzawą medialną, jaka rozpętała się wokół kwestii zapobiegania przemocy wobec kobiet, pragnę podzielić się kilkoma uwagami osoby prostej, żyjącej pośród zwykłych Polek i Polaków. Przeraził mnie bowiem obraz przeciętnego Polaka, który zgodnie z polską dobrą tradycją bija regularnie żonę i dzieci. Mamy przecież w Polsce mężczyzn wspaniałych, mądrych, odpowiedzialnych i zwyczajnie, po ludzku, dobrych, którzy z poświęceniem i szacunkiem opiekują się żonami i dziećmi. Stanowią oni, przynajmniej w moim środowisku, zdecydowaną większość. Z tego zaś, co słyszę w mediach, wynika, że polscy mężczyźni żenią się z kobietami tylko dlatego, że mogą je potem bezkarnie dręczyć, i gdy im tego zabronimy, staną się homoseksualistami, a część z nich zmieni swoją płeć na kobiecą, po to chyba tylko, aby pozostali mogli ich zgodnie z tą piękną polską tradycją maltretować fizycznie i psychicznie. Pragnę też zwrócić uwagę na to, że mężczyzna znęcający się nad żoną i dziećmi to człowiek słaby, upośledzony psychicznie, wypaczony moralnie, nieradzący sobie z samym sobą i jako takiego należy go postrzegać, a jeżeli to tylko jest możliwe – leczyć. Tacy mężczyźni muszą głęboko odczuć, że nie ma społecznej, w tym także religijnej (!) zgody na przemoc domową, a ich miejsce w społeczeństwie i Kościele zależy od dojrzałej i odpowiedzialnej postawy wobec własnej rodziny.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]