Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

03.10.2016
Czyta się kilka minut
27 września – 3 października
P

PIŁKA PO POLSKU
W związku z chamskimi zachowaniami pseudokibiców warszawskiej Legii podczas meczu Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund władze UEFA zdecydowały o zamknięciu stadionu przy Łazienkowskiej na mecz z Realem Madryt: spotkanie z jedną z najsłynniejszych drużyn w historii futbolu zostanie rozegrane bez publiczności. Klubem, który wydał kilkaset zakazów stadionowych i zamierza domagać się od prowodyrów zajść odszkodowań w procesach cywilnych, wstrząsają także inne konflikty wewnętrzne: media ujawniły spór między współwłaścicielami a Dariuszem Mioduskim; trener, który wprowadził zespół do Ligi Mistrzów, został właśnie zwolniony.

SPALONA BUDKA
Prokuratura okręgowa w Suwałkach wznowiła śledztwo w sprawie podpalenia budki wartowniczej przed ambasadą Rosji podczas tzw. Marszu Niepodległości w 2013 r. Śledczy mają sprawdzić, czy nie zlecił go… ówczesny minister spraw wewnętrznych, będący solą w oku polityków PiS, Bartłomiej Sienkiewicz.

KOSZTOWNE OBRADY
Wyjazdowe posiedzenie urzędników Ministerstwa Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zorganizowane w hotelu w Mierzęcinie, w pobliżu posiadłości ministra Jana Szyszki, kosztowało 40 tys. zł – poinformowało twitterowe konto @dane_publiczne, prezentując kopie faktur za pobyt. „Pewnie oszczędzone na ośmiorniczkach” – ironizowali administratorzy.

PROTEST W TATRACH
Grupa działaczy ruchu praw zwierząt przeszła ośmiokilometrową trasę do Morskiego Oka bez butów – protestowali w ten sposób przeciwko wykorzystywaniu koni do przewozu turystów na tym odcinku (niejednokrotnie zdarzało się, że eksploatowane ponad miarę zwierzęta padały po drodze).

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]