Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

09.05.2016
Czyta się kilka minut
3 – 9 maja
T

TAJEMNICE KORESPONDENCJI
Minister finansów Paweł Szałamacha napisał do prezesa Trybunału Konstytucyjnego list z prośbą o powstrzymanie się do 13 maja od wystąpień na temat kryzysu wokół kierowanej przezeń instytucji – tego dnia agencja ratingowa Moody’s ma ogłosić ocenę wiarygodności kredytowej Polski. W styczniu, kiedy rząd doprowadził do zaostrzenia konfliktu wokół funkcjonowania TK, inna agencja obniżyła rating naszego kraju, co spowodowało gwałtowne osłabienie złotego.

SŁUŻBOWE PORACHUNKI
CBA zawiadomiło prokuraturę o przestępstwie popełnionym rzekomo przez byłego szefa służby Pawła Wojtunika – miał zlecić zakup smartfona, używanego później przez jednego z członków jego rodziny. Dawny zwierzchnik Biura wyśmiał oskarżenia.

POLACY GRALI
Kolejki przed kolekturami wywołała najwyższa w historii Totalizatora kumulacja – za prawidłowe wskazanie sześciu liczb w Lotto można było wygrać 60 mln zł. Trafiły trzy osoby, które otrzymają po ponad 19 milionów.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]