Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

09.05.2016
Czyta się kilka minut
3 – 9 maja
T

TAJEMNICE KORESPONDENCJI
Minister finansów Paweł Szałamacha napisał do prezesa Trybunału Konstytucyjnego list z prośbą o powstrzymanie się do 13 maja od wystąpień na temat kryzysu wokół kierowanej przezeń instytucji – tego dnia agencja ratingowa Moody’s ma ogłosić ocenę wiarygodności kredytowej Polski. W styczniu, kiedy rząd doprowadził do zaostrzenia konfliktu wokół funkcjonowania TK, inna agencja obniżyła rating naszego kraju, co spowodowało gwałtowne osłabienie złotego.

SŁUŻBOWE PORACHUNKI
CBA zawiadomiło prokuraturę o przestępstwie popełnionym rzekomo przez byłego szefa służby Pawła Wojtunika – miał zlecić zakup smartfona, używanego później przez jednego z członków jego rodziny. Dawny zwierzchnik Biura wyśmiał oskarżenia.

POLACY GRALI
Kolejki przed kolekturami wywołała najwyższa w historii Totalizatora kumulacja – za prawidłowe wskazanie sześciu liczb w Lotto można było wygrać 60 mln zł. Trafiły trzy osoby, które otrzymają po ponad 19 milionów.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]