Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

14.03.2016
Czyta się kilka minut
7 – 13 marca
Fot. Jacek Turczyk / PAP
W

WOŁANIE NA KANCELARII
Po odmowie opublikowania przez rząd ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego (zob. w dziale „Kraj”) partia Razem zaczęła wyświetlać go przy pomocy rzutnika na fasadzie Kancelarii Premiera. Kolejna warszawska manifestacja w obronie TK zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy ludzi. 74 proc. Polaków badanych przez IBRIS dla „Rzeczpospolitej” uważa, że rząd powinien uszanować wyrok.

WOŁANIE NA PUSZCZY
Minister środowiska Jan Szyszko zapowiedział, że w jednej trzeciej nadleśnictw zagospodarowanych w Puszczy Białowieskiej nie będzie jakiejkolwiek ingerencji, a na pozostałej części trzeba „jak najszybciej zahamować proces destrukcji siedlisk priorytetowych” – co może oznaczać wycinkę. Dopytywany przez media o szczegóły, zapowiedział „szkolenia dla dziennikarzy, żeby wiedzieli, w jaki sposób zadawać pytania”.

WOŁANIE NA RESORCIE
Szef MON Antoni Macierewicz podczas wykładu na uczelni o. Rydzyka: „To my byliśmy pierwszą ofiarą terroryzmu w latach 30., a po Smoleńsku możemy powiedzieć, że byliśmy też pierwszą wielką ofiarą terroryzmu we współczesnym konflikcie”. Kilka dni wcześniej, podczas posiedzenia sejmowej komisji obrony, przedstawiciele resortu Macierewicza przekonywali do powołania Wojsk Obrony Terytorialnej, których celem „powinno być wzmocnienie patriotycznych i chrześcijańskich fundamentów naszego systemu obronnego oraz sił zbrojnych – tak, aby patriotyzm oraz wiara polskich żołnierzy były najlepszym gwarantem naszego bezpieczeństwa”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]