Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

15.02.2016
Czyta się kilka minut
8 – 14 lutego
Fot. Łukasz Głowala / KFP
E

EKOLOG I FOKI
W wieku 65 lat zmarł prof. Krzysztof E. Skóra, oceanograf i ekolog, założyciel Stacji Morskiej w Helu i tłumnie odwiedzanego przez turystów tamtejszego Fokarium i Domu Morświna. „Pokazał, że to morze to coś więcej niż tylko śledzie, prom do Szwecji i zadeptane plaże” – napisał na Facebooku Adam Wajrak.

DZIECI I PIS
500 zł na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze – to główne założenie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu, która przeszła przez parlament. Wypłaty świadczeń mają ruszyć w kwietniu.

MINISTER I PROKURATOR
Dzień po podpisaniu przez Andrzeja Dudę ustaw dotyczących ponownego połączenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniew Ziobro potwierdził,że jego resort pracuje nad prawem umożliwiającym karanie za słowa o „polskich obozach śmierci”.

KRAWIEC I MILIONY
46-letni krawiec z Łodzi został zatrzymany przez policję. W połowie 2015 r., jako konwojent firmy ochroniarskiej, ukradł 8 mln zł i od tamtej pory był poszukiwany w całym kraju.

KOMISARZ I DYMISJA
Komendant główny policji Zbigniew Maj ustąpił ze stanowiska w związku z – jak poinformował – przygotowywaną przez byłych pracowników Biura Spraw Wewnętrznych prowokacją, która miała zamieszać go w aferę korupcyjną.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]