Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

25.01.2016
Czyta się kilka minut
19 - 25 stycznia 2016
T

TWARDE WPŁYWY GRU
„Gazeta Polska” ustaliła: w latach 1984-86 kilkunastoletni Ryszard Petru jeździł z rodzicami do kontrolowanego przez sowiecki wywiad Instytutu Badań Naukowych w Dubnej niedaleko Moskwy, gdzie – to ciąg dalszy ustaleń – „celem pracujących tam naukowców było skonstruowanie bomby mezonowej”. Tekst „GP” promowała znajdująca się już pod nowym kierownictwem radiowa Jedynka. Dziennikarze, którzy promować go nie mieli ochoty, ustalili m.in., że: ojciec Petru był fizykiem jądrowym, polscy naukowcy jeżdżą do Dubnej nadal, zaś projekt bomby mezonowej nigdy nie istniał.

MIĘKKIE LOKOWANIE GENDER
Ministerstwo Środowiska zdecydowało: spot promujący segregację śmieci, w którym występuje m.in. Maciej Nowak – krytyk teatralny, kierownik artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu, zdeklarowany gej – ma zostać wycofany. Wiceminister Sławomir Mazurek wyjaśnił, że w spocie promowana jest „w miękki sposób” ideologia, „która jest jakby sprzeczna z tradycją i jest to ideologia gender”.

ZA NISKA OBRONA
Historia bezdomnego z Wrocławia, który pojawił się na meczu Polska-Norwegia w ramach odbywających się w Polsce mistrzostw Europy w piłce ręcznej, przyćmiła na chwilę sportowy wymiar imprezy. Pan Tomasz pod budynkiem mającej prawa do transmisji z turnieju telewizji Polsat Sport pokazał jednemu z dziennikarzy starą fotografię (widnieją na niej zawodnicy Śląska Wrocław z lat 70. i ojciec Tomasza, ówczesny kierownik klubowej hali), w zamian za co otrzymał od dyrektora stacji bilet na mecz. „Za niską obronę mieliśmy” – powiedział do kamer już po przegranym przez Polaków spotkaniu z Norwegią. Walka o medale ME trwa.

ORGANY PREZYDENTA
Andrzej Duda zapowiedział, że po śmierci odda swoje narządy do przeszczepu. „Transplantologia ma cichych bohaterów. Są nimi dawcy. Chciałbym, aby było ich jak najwięcej” – napisał prezydent na Twitterze.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]