Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

18.01.2016
Czyta się kilka minut
11 – 17 stycznia
P

PIS IDZIE DALEJ
Z przecieków po zamkniętym spotkaniu Prawa i Sprawiedliwości w Jachrance wynika, że lider partii Jarosław Kaczyński zapowiedział w przemówieniu programowym, iż po zmianach w Trybunale Konstytucyjnym i mediach przyjdą reformy ordynacji wyborczej oraz komisje śledcze, m.in. w sprawie Amber Gold, afery taśmowej i podsłuchiwania dziennikarzy. Wystąpienia premier Beaty Szydło Kaczyński już nie słuchał. W ostatnich sondażach PiS zachowuje minimalną przewagę nad Nowoczesną.

NIE W RUINIE
Obniżenie przez agencję ratingową Standard & Poor’s oceny stanu polskiej gospodarki doprowadziło do radykalnej poprawy jej wizerunku w oczach partii rządzącej: liderzy PiS, przez wiele miesięcy przekonujący nas o „Polsce w ruinie”, tłumaczą dziś, że jest ona w znakomitej kondycji. Za euro, niestety, trzeba zapłacić 4,48 zł – najwięcej od lata 2012 r.

POETA ANTYRZĄDOWY
„Poetów można zostawić w spokoju / i tak nikt ich nie czyta”, „Potrzebne są obozy odosobnienia, ale łagodne / żeby nie drażnić ONZ”, natomiast „Większość dziennikarzy powinno się wysłać / na Madagaskar” – to fragmenty wiersza „Kilka rad dla nowego rządu”, który ukazał się na drugiej stronie „Gazety Wyborczej”, podpisany nazwiskiem Adama Zagajewskiego. Wciąż czekamy na sprostowanie autora „Jechać do Lwowa”, że to nie on jest autorem utworu.

AUKCJA
Klucz do Krakowa, który redakcja „Tygodnika Powszechnego” otrzymała od prezydenta miasta podczas jubileuszu 70-lecia pisma, trafi do... Warszawy. 894 złote i 44 grosze, za które został wylicytowany, zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]