Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

17.08.2015
Czyta się kilka minut
9 – 16 sierpnia
Fot. Radek Pietruszka / PAP
N

NIE W RUINIE
„Oni podnosili Polskę z ruin, my mamy Polskę tylko naprawiać w wielu dziedzinach” – stwierdził Andrzej Duda, mówiąc o pokoleniu 1920 r. Podczas Święta Wojska Polskiego prezydent odebrał defiladę.
„WPROST” KONTRA MON
Po serii artykułów tygodnika „Wprost”, opisujących domniemane nieprawidłowości w przetargach na zakup śmigłowców, Ministerstwo Obrony poinformowało o „nieujawnionych Czytelnikom związkach biznesowych” redaktora naczelnego pisma z będącymi stroną przetargu PZL Mielec. Sprawa znajdzie finał w sądzie.
PIĘKNA POLSKA
Weszła w życie ustawa krajobrazowa zwiększająca możliwości walki z nielegalnymi reklamami. Po jej uchwaleniu samorządy wojewódzkie mają obowiązek przeprowadzenia audytu krajobrazowego i zdefiniowania tzw. krajobrazów priorytetowych, gdzie sejmiki będą mogły ustalać normy dotyczące wysokości, kształtu budynków i ewentualnego stosowania materiałów miejscowych lub tradycyjnej architektury.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]