Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

10.08.2015
Czyta się kilka minut
4 – 10 sierpnia
Fot. Jacek Turczyk / PAP
P

PREZYDENT RP
W Warszawie odbyło się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy (o planach politycznych głowy państwa piszemy w dziale Kraj).

LISTY PLATFORMY
Władze PO zaakceptowały kształt list wyborczych. Pełno na nich „spadochroniarzy” (Grzegorz Schetyna wystartuje z Kielc, Rafał Trzaskowski z Krakowa, Tomasz Siemoniak z Wałbrzycha) i współpracowników premier Kopacz (Michał Kamiński na drugim miejscu pod Warszawą), natomiast na dalsze miejsca przesunięto lub skreślono osoby nagrane w trakcie afery podsłuchowej. Mistrz w rzucie młotem Szymon Ziółkowski dostał pierwsze miejsce w Poznaniu.

SEN SENATORA
Po opublikowaniu przez prasę bulwarową zdjęcia leżącego na korytarzu hotelu sejmowego senatora Bogdana Pęka polityk ten ma stracić miejsce na liście wyborczej PiS. Senator tłumaczy, że zasłabł.

RZECZNIK BODNAR
Senat zaakceptował kandydaturę Adama Bodnara na rzecznika praw obywatelskich.

WEZWANIE DO LINCZU?
Prezes PZPN Zbigniew Boniek opublikował na Twitterze fotografię Jacka Purskiego z antyrasistowskiego stowarzyszenia Nigdy Więcej wraz z linkami do szkalujących go tekstów. Zdaniem prezesa kary nałożone przez UEFA na Lecha Poznań za rasistowski transparent to efekt działalności Nigdy Więcej. W ciągu następnych godzin stowarzyszenie otrzymało rekordową liczbę gróźb.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]