Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

03.08.2015
Czyta się kilka minut
28 lipca – 3 sierpnia
Ś

ŚMIERĆ BIZNESMENA
W wieku 65 lat zmarł z powodu komplikacji pooperacyjnych jeden z najbogatszych Polaków Jan Kulczyk. „Był mistrzem biznesu na styku z sektorem publicznym” – napisał w „GW” Michał Matys, podsumowując karierę, w której były inwestycje m.in. w Browary Wielkopolskie, TU Warta, Telekomunikację Polską, Orlen czy Autostradę Wielkopolską. Ostatnio nazwisko Kulczyka wymieniano w kontekście afery podsłuchowej i rozmów, które prowadził z najważniejszymi polskimi politykami.

LISTY PLATFORMY
Rządząca partia układa listy wyborcze, delegując na „biorące” miejsca poza stolicą współpracowników premier Ewy Kopacz. Wbrew badaniom opinii publicznej do parlamentu ma kandydować także kilku polityków uwikłanych w aferę podsłuchową.

CODZIENNIE O SKOK-ACH
Im bliżej wyborów, tym więcej w mediach o nieprawidłowościach w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo- -Kredytowych. Trybunał Konstytucyjny orzekł tymczasem, że poddanie SKOK-ów pod nadzór Komisji Nadzoru Finansowego jest zgodne z ustawą zasadniczą, choć nadzór ten nie powinien dotyczyć małych Kas.

WYMIARY NIEPOKORNOŚCI
W przeddzień zaprzysiężenia nowego prezydenta RP okładka tygodnika „Do Rzeczy” przedstawia Andrzeja Dudę z małżonką i tytułem „Nareszcie!”, a tygodnika „wSieci” – samotnego w otoczeniu funkcjonariuszy BOR i hasłem „Ochronić prezydenta”. Wzmożenie prawicowej publicystyki może podsumować zdanie Tomasza Sakiewicza z portalu Niezależna.pl: „Patrząc na prezydenta elekta Andrzeja Dudę, którego powstańcy i ich rodziny przyjęli ogromnym aplauzem, można powiedzieć, że cel polityczny Powstania Warszawskiego został właśnie zrealizowany”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]