Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

06.07.2015
Czyta się kilka minut
30 czerwca – 6 lipca
S

SAMODZIELNE PIS?

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku lipca, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Poparcie 38 proc. wyborców mogłoby nawet dać największej partii opozycyjnej ponad połowę mandatów w Sejmie – i możliwość samodzielnych rządów. Wedle tego samego sondażu (TNS dla „Wiadomości”) do Sejmu weszłyby jeszcze tylko: Platforma Obywatelska (poparcie 27 proc. badanych) oraz ruch Pawła Kukiza (13 proc.).

NIK KRYTYKUJE TVP

Tylko co czwarty pracownik telewizji publicznej jest twórcą, reszta to administracja – alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Po tym, jak TVP popadła w kłopoty finansowe (m.in. za sprawą spadających wpływów z opłaty abonamentowej), jej władze zdecydowały się przenieść 400 pracowników do zewnętrznej firmy Leasing Team, w której niedawno ruszyły grupowe zwolnienia. NIK uznała, że ten sposób na restrukturyzację telewizji publicznej, choć przyniósł doraźne oszczędności, jest ryzykowny: byli pracownicy mogą występować do sądów o odszkodowania.

KOMOROWSKI JAK WAŁĘSA

Prezydent, który ustąpi wkrótce miejsca Andrzejowi Dudzie, po zakończeniu swojej kadencji założy – w ślad za Lechem Wałęsą, ale też Aleksandrem Kwaśniewskim – instytut. Jak zapowiedział Bronisław Komorowski, będzie się on m.in. zajmował relacjami polsko-ukraińskimi.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]